Wnioski dotyczące projektu Świętokrzyskie śladami Stanisława Staszica…

Właśnie dziś 10.02 podjęliśmy kolejne kroki prowadzące do osiągniecia naszych dotychczasowych planów związanych ze znanym grantowym projektem: Stworzenie trasy dydaktycznej „Świętokrzyskie śladami Stanisława Staszica” – hołd AGH w 200. rocznicę powołania Szkoły Akademiczno-Górniczej. Aby realizować projekt i przystąpić do konkursów, w których możemy pozyskać środki na realizację jego poszczególnych części 8.02 podpisaliśmy porozumienie o partnerstwie z Fundacją dla Akademii Górniczo-Hutniczej. Następnie złożyliśmy dwa wnioski, których adresatem jest Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego.
Pierwsza propozycja jest odpowiedzią na konkurs ofert dot. wsparcia zadań publicznych województwa świętokrzyskiego z zakresu kultury w 2016 roku (konkurs ma podział na trzy kategorie: wydarzenia, wydawnictwo oraz dziedzictwo). Nasz wniosek znalazł się w kategorii wydawnictwo, a tytuł projektu to: Wydanie książki pt. „Turystyka przemysłowa ze Stanisławem Staszicem po Staropolskim Okręgu Przemysłowym”.
Drugi wniosek złożony w ramach otwartego konkursu ofert na powierzenie lub wsparcie zadań publicznych województwa świętokrzyskiego z zakresu turystyki i krajoznawstwa w 2016 roku – my złożyliśmy wniosek dot. wytyczania, znakowania i utrzymywania szlaków turystycznych na terenie województwa świętokrzyskiego pt. „Stworzenie i oznakowanie trasy dydaktycznej „Świętokrzyskie śladami Stanisława Staszica” – hołd AGH w 200. rocznicę powołania Szkoły Akademiczno-Górniczej”. Termin na rozpatrzenie ofert przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego wynosi 30 dni, nam pozostaje czekać z nadzieją na pozytywny wynik.